
De eerste editie van de European T20 Premier League blijft boeien met fantastisch cricket. Op donderdag namen de Rotterdam Dockers na winst op de Dublin Guardians even de toppositie in, maar ’s avonds werden zij alweer voorbijgestreefd door de Edinburgh Castle Rockers, die weinig heel lieten van de Belfast Wolves.
Dublin Guardians zal met vertrouwen aan de pauze zijn begonnen na 178/4 te hebben gemaakt dankzij Engelsman James Vince, die 95 not out maakte van slechts 54 ballen. Roelof van der Merwe (2-35) bowlde ze weer aardig op het spotje.
Voor de Dockers opende Michael Levitt (35) sterk, maar het echte vakwerk kwam wederom van Faf du Plessis (79 van 51 ballen) die een juweel van een innings op het Voorburgse gras neerlegde. Heinrich Klaasen maakte de opdracht af en leidde de Rotterdammers naar 179/3 in 18.4 overs.
Rockers ruim voorbij Wolves
De wolven mogen op de Nederlandse hei een reputatie hebben, hun familie uit Belfast legde de Edinburgh Castle Rockers geen strobreed in de weg. J.J. Smuts (98 uit zestig ballen) ging voorop in de strijd en wees de Rockers de weg naar 189/5. De Nederlandse international Fred Klaassen had met 2-22 prima cijfers.
De Wolves lagen een tijdje op koers, maar verloren simpelweg te veel wickets om dat tempo vol te houden. Vele vangen in het outfield bewijzen dat de Ieren het wel probeerden, maar tekortkwamen op de sterke Schotse bowlerij. Mitch Santner bleef dit keer wicketloos, maar nu haalden Tom Curran (4-20) en Trent Boult (3-16) de kastanjes uit het vuur.
Deze resultaten betekenen dat de Dockers en de Rockers aan de leiding gaan van de ETPL-competitie met ieder zeven punten uit vier wedstrijden. Op donderdag neemt Amsterdam het op tegen Glasgow.