- Home
- Nieuwsoverzicht
- VOC en HBS ontlopen elkaar in groepsfase ECL20

Op donderdag 6 februari om 12.00 uur werd de loting van de ECL20 verricht. Dit jaar zullen twee Nederlandse teams meedoen aan het Europese T10 toernooi: HBS Craeyenhout uit Den Haag en de winnaar van vorig jaar, VOC uit Rotterdam.
De loting werd verricht door een oude bekende van het ECL-toernooi, de Roemeense smaakmaker van vorig jaar Pavel Florin. Hij zag zijn team Cluj CC ingedeeld worden bij HBS Craeyenhout in groep B. De andere tegenstanders van HBS zijn de Moscow Foxes en het Schotse Forfarshire CC.
Voorzitter van HBS Cricket Ewout Boendermaker: “Een schitterende loting die zeker mogelijkheden biedt om minimaal tweede te worden. Grote onbekende in de groep zijn de Moscow Foxes die net als wij debuteren. Mooi dat de grote smaakmaker van 2019, Cluj uit Roemenië, bij ons zit. Wat zouden onze batsmen kunnen tegen spinner Pavel? Sterkste tegenstander is natuurlijk Forfarshire uit Schotland met onder andere international Michael Leask. Normaal gesproken gaat het tussen de Schotten en HBS om de eerste plaats.”
VOC zal in de groepsfase hun titel moeten verdedigen tegen het Belgische Ostend Exiles, Bjørvika CC uit Noorwegen en het Italiaanse Latina CC. Samen zijn de vier teams actief in groep C van de ECL20.
Captain van VOC Pieter Seelaar: “In de groepsfase spelen we tegen twee teams uit landen die nog niet aan het toernooi hebben deelgenomen, wat denk ik alleen maar een goede ervaring zal worden. Wij kijken als club enorm uit naar de uitdaging om onze titel te verdedigen en Nederland als cricketland goed op de kaart zetten.”
De ECL20 vindt plaats in La Manga, Spanje, van 31 mei tot en met 7 juni.
Lees verder




Laatste nieuws
Van 2 tot en met 14 maart World Cup League2
Het Nederlandse mannenteam speelt WCL2-wedstrijden (50 overs) in Namibië tegen Canada en het gastland. De KNCB doet verslag van dit event op site en socials. Deze wedstrijden zijn belangrijk voor kwalificatie voor het WK in 2027. Van de acht deelnemende teams in deze wereldwijde competitie gaan er vier door naar een mondiaal kwalificatietoernooi, de Global Qualifier.